ru en uk

  авторизація

(044) 362 48 16   (098) 294 41 60



Створення Flash сайтів дизайн студії ABCname м. Суми

Дискусія про місце технології Flash у чарівному світі Інтернет велися з моменту появи технології, і були навіть не дискуссіямі а швидше постійним нытьем про те, що flash суперечить usability (в розумінні традиційного user experience користувача броузера як інтерфейсу взаємодії з веб-контентом), з одного боку - і зростаючою кількістю Flash сайтів з іншого. Flash міг все більше і більше, і вимоги його протівніков змінювалися з "поверніть нам кнопку Back" на "Проіндекструйте флеш-сайт", потім на "Зробіть флеш-сайт динамічним", потім на "Де пошук?" - І так далі, або ж все одночасно. Всі ці побажання, як і багато чого іншого, склали на даний момент некую догматики вимог до сучасного флеш-сайту - не зафіксовану в документації та стандарти, але в той же час досить чітку і універсальну. Можливо, первинна мета цих вимог - максимально наблизити флеш-сайт, як інтерфейс і як додаток, до html сайту - і втратила актуальність, але сам підхід, який робить флеш-сайт зрозумілім, зручним, легким у використанні як відвідувачів, так і власником, надійним та інтегрування в html і серверне оточення - став для творців флеш-сайтів тим, від чого прийнято отталкиваться.

Перше - структура сайту. Глобально сайт (як флеш, так ібудь-який інший) являє собою певний набір одиниць иформации (сторінки), пов'язаних між собою посиланнями (навігація). Це - той постулат, від якого ми будемо відштовхуватися. Оскільки 99 відсотків інтерактивності на нашому "ідеальному сайті" становить перехід від однієї одиниці інформації до іншого - прочевідно, що від того, як організовані зв'язки між цими сторінками залежить дуже багато чого - а саме, можливість або неможливість реалізувати той чи інший функціонал. Спроби побудувати логіку роботи сайту, відштовхуючись від роздумів виду "ось ми зайшли на першу сторінку / відкрили перший рівень голівного меню / опинилися на сторінці 'Про нас' --- і тепер ми повинні звідси змогти вийти на сторінку продукції - тому ми тут поставимо посилання "- зазвичай призводять до створення html - сайтів з плутаності навігацією, що погано, але не смертельно - тому що в html сайті завжди можна поставити цю злополучную посилаючиську, потім ще 10 посилань у різних місцях - і буде працювати.

При створенні сайтів на flash такий підхід призводить до набагато більш сумних наслідків - ми опинилися на сторінці "про нас", а посилання на сторінку, де розміщена історія розробки нашого логотипу (разел "робіти "/ підрозділ" роботи для себе - улюблених "/ вибір-из-випадаючого-списку" логотипи ") - ми поставити не можемо, тому, що перед розділом" роботи "у нас програються анімація піднімається завіси, після цього виползает бокове меню з клієнтами (так - ще треба не забути вбити автівность кнопок главного меню і запустити звук фанфар), знову ж таки цей випадаючий список треба відкрити на потрібному пункті - в загальному, хаос приходить в гості і міцно облаштовується в скрипті (в якому з'являється десяток нових умов), дизайн (який ми швидко позбавляє піднімається завіси) і голові, яка готується до коллапсу мозку. Як цього уникнути і що треба зробити щоб ми були готові до будь-яких, найбільш несподівані повороти в структурі контенту?

Відповідь - присвоюванням кожній одиниці інформації свого шляху, створення центральної системи навігації, і зав'язка всього інтерактіва нанеї. Ми не будемо займатися флеш-извращениями кшталт створення динамічної навігації нескінченної вкладеності та застосування нашого підходу до неї - не тому, що це гіпер-складно, а тому, що це не має відношення до 99 відсотками конкретних завдань, що постають перед розробником сайту.

Звернемося до реальності - якась фірма замовляє сайт, з якоюсь кількістю рівнів структури інформації - нехай цих рівнів буде три, щоб нам було простіше - головні сторінки [банальні "про нас", "послуги", "продукція", "контакти"], вкладені сторінки першого рівня [ "бетонні плити "," ковані залізо "," бочки "] і другого рівня [" бочки круглі "," квадратні "" тругольние "]. Раскідав всі наявні сторінки приблизно рівномірно по обозримом простору нашого уяви, ми бачимо, що не все так просто, як здається - навігація не виходить такий же прямолінійного, як на схемі- (Від більшого до менш великому і назад): з "круглих бочок" нам знадобиться посилання на список клієнтів, отуда, в свою чергу - на продукцію для конкретного замовника - і так далі. І це тільки те, що замовник написав в ТЗ - цілком імовірно, що за тиждень до здачі проекту, він захоче на КАЖДИЙ продукт повісити посилання на ВСЕ продукти для клієнта, що замовив цей продукт. Тому правильним підходом буде початкове забезпечення можливості з будь-якої сторінки перейти на будь-яку іншу.


Окрім тих вигод, які ми отримуємо при розробці самого флеша, даний підхід ідеально лягає на оточення, в якому знаходиться сайт - а саме, серверні скрипти, які створюють xml-и для нього і на back-end системи, які наповнюють контент. Положим, і на те, і на інше нам - флеш-розробникам - більш або менш наплювати: ми отримали xml, а як він сгенерілся, через що він пройшов - це вже не наші проблеми, наше дело його прочитати та інтерпретувати. Тим не менш, існуюча система вкладеності папок з контентом на сервері - ті ж самі готові шляху, нам не треба нічого вигадувати щоб якось позначити ту чи іншу інформацію.


 
Робота з базами даних
29.05.2007
Введення в PHP5
29.05.2007
Як надіслати пошту
29.05.2007